Układanie kostki

Ogrodzenia z kamienia

Ogrodzenia z naturalnego kamienia łupanego są jednymi z najczęściej wykonywanych przez nas ogrodowych prac kamieniarskich. Kamienne ogrodzenia nalezą bowiem do prac, które realizujemy w ramach świadczonych przez nas brukarskich usług kamieniarskich. Podobnie jak w przypadku bruku kamień ogrodzeniowy ma formę kostkową, a co za tym idzie podlega specjalnej obróbce i ułożeniu. Wyróżniamy 2 typy ogrodzeń kamiennych:

  • ogrodzenie murowane z kamienia i zalewane w środku betonem,
  • ogrodzenia betonowe z przyklejanym (obkładanym) kamieniem.

W obu przypadkach są to najczęściej ogrodzenia betonowe z osadzonymi, odpowiednio ułożonymi kawałkami skał naturalnych. Zaliczamy do nich: wapień, dolomit porfir i diabaz. Coraz popularniejsze są jednak ogrodzenia z piaskowca ponieważ piaskowiec jest najbardziej popularnym materiałem obok wapienia i dolomitu w naszym regionie kraju.

Pewnie niejednokrotnie widzieliśmy jak takie ogrodzenie kamienne wygląda i możemy stwierdzić, że prezentuje się doskonale. Należy jednak pamiętać o tym żeby do tego zadania zatrudnić odpowiednią firmę, która starannie wykona swoją pracę. Zwykle przedsiębiorstwa, które zajmują się tego typu usługami, mają w katalogach różne modele do zaprezentowania swoim klientom. W naszej firmie każdy kto zdecyduje się na ogrodzenie z kamienia ma szansę wybrać taki model jaki mu się podoba.